אחת הבעיות הגדולות ביותר של זוגות ובפרט זוגות צעירים, היא חוסר היכולת לחסוך כסף על מנת לרכוש דירה משלהם. על מנת להצליח בכך הם צריכים לעבוד מאוד קשה, להתחיל בשלב מאוד מוקדם לחסוך וצריך להודות, הם צריכים שיהיה מי שיוכל לעזור להם, למשל הורים או קרובי משפחה אחרים. 

חסכון לדירה זה עניין מורכב, הן בגלל שזה דורש הרבה מאוד זמן וסבלנות, זה דורש להכיר היטב את האפשרויות והמסלולים שעומדים לרשותנו, וכן, זה מחייב אותנו לדעת לחלק את הכסף בצורה נכונה בין הוצאות שוטפות לבין החסכון. אחת כמה וכמה נכון הדבר אם יש לנו ילדים קטנים, אז ההוצאות השוטפות גדלות באופן משמעותי. 

צריך לזכור, רכישת דירה היא לא רק עניין של נוחות, מדובר באמצעי כלכלי חשוב ומשמעותי, מסוג האמצעים שיכולים לעזור לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. דירה משלנו מהווה ערבון, ביטחון כלכלי, עבורנו ועבור ילדינו ביום מן הימים. לכן אנחנו יכולים לראות זוגות צעירים רבים נלחמים בשביל לרכוש דירה משלהם, גם אם זה מאלץ אותם לשנות הרגלים ישנים ולחסוך כסף. 

לפני שנסביר כיצד חוסכים כסף לדירה, צריך להדגיש, מוטב לעשות את זה כשאנחנו מנהלים את התהליך בצורה מושכלת, ואם אפשר גם להיעזר בגורם מקצועי שמתמחה בכך. בין אם זה יועץ או כל גורם אחר. 

כיצד חוסכים כסף לרכישת דירה

דבר ראשון שצריך לעשות זה לייצר תוכנית כלכלית מתאימה, כזו שעל פיה נוכל לעבוד. כך אנחנו נוכל לדעת מה עומד לרשותנו, כיצד עלינו לתכנן את הדברים, אילו הוצאות יש לנו ואילו הכנסות ועוד. כל פרט קטן יכול לעזור לנו. 

דבר שני, אנחנו צריכים לבחון כיצד אפשר לצמצם הוצאות כמה שיותר, וכיצד כל הוצאה שאנחנו מצמצמים, להפוך את הכסף לחסכון. למשל, אנחנו נקפיד על תוכניות תקשורת אטרקטיביות וזולות, צמצום בהוצאות על בילויים, צמצום בהוצאות על רכב, ועל כל דבר אחר. 

דבר שלישי, עלינו לבדוק את תוכניות החסכון השונות, מה האופציות שעומדות לרשותנו, באיזה מסלול נוכל לקבל את התנאים הטובים ביותר, באיזה מסלול יש את הריביות הטובות ביותר עבורנו. 

דבר רביעי, אנחנו צריכים לבחון כיצד להשתמש בהון העצמי שלנו בתבונה, על מנת שנוכל להגדיל אותו ושהוא לא יצטמצם. חשוב להדגיש, עלינו לדעת גם איזו דירה אנחנו רוצים לרכוש, באילו תנאי משכנתא, כך אנחנו יכולים לבחור את המסלול הטוב ביותר, על מנת שנוכל ליהנות מרכישה פשוטה ונוחה. 

דבר חמישי, אנחנו צריכים לדחות סיפוקים. בין אם זה אומר לגבי דברים שאנחנו אוהבים ובין אם זה אומר לגבי דברים שאנחנו רוצים אך יכולים להסתדר בלעדיהם. גם אם זה אומר, שנשתמש בדברים פחות טובים, פחות איכותיים, עד שנוכל להוציא כסף ולרכוש דברים ברמה גבוהה. 

רוצה לקבל הצעות שוות

להכנסה נוספת מהבית?

אנחנו שונאים ספאם! נשלח לך רק הצעות להכנסה נוספת מהבית