וואו. כל ההזדמנויות שלך

איך לחסוך כסף לדירה בשנת 2023 (חסכון אגרסיבי)

איך לחסוך כסף לדירה


אחת הבעיות הגדולות ביותר של זוגות ובפרט זוגות צעירים, היא חוסר היכולת לחסוך כסף על מנת לרכוש דירה משלהם. על מנת להצליח בכך הם צריכים לעבוד מאוד קשה, להתחיל בשלב מאוד מוקדם לחסוך וצריך להודות, הם צריכים שיהיה מי שיוכל לעזור להם, למשל הורים או קרובי משפחה אחרים. 

חסכון לדירה זה עניין מורכב, הן בגלל שזה דורש הרבה מאוד זמן וסבלנות, זה דורש להכיר היטב את האפשרויות והמסלולים שעומדים לרשותנו, וכן, זה מחייב אותנו לדעת לחלק את הכסף בצורה נכונה בין הוצאות שוטפות לבין החסכון. אחת כמה וכמה נכון הדבר אם יש לנו ילדים קטנים, אז ההוצאות השוטפות גדלות באופן משמעותי. 

צריך לזכור, רכישת דירה היא לא רק עניין של נוחות, מדובר באמצעי כלכלי חשוב ומשמעותי, מסוג האמצעים שיכולים לעזור לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. דירה משלנו מהווה ערבון, ביטחון כלכלי, עבורנו ועבור ילדינו ביום מן הימים. לכן אנחנו יכולים לראות זוגות צעירים רבים נלחמים בשביל לרכוש דירה משלהם, גם אם זה מאלץ אותם לשנות הרגלים ישנים ולחסוך כסף. 

לפני שנסביר כיצד חוסכים כסף לדירה, צריך להדגיש, מוטב לעשות את זה כשאנחנו מנהלים את התהליך בצורה מושכלת, ואם אפשר גם להיעזר בגורם מקצועי שמתמחה בכך. בין אם זה יועץ או כל גורם אחר. 

כיצד חוסכים כסף לרכישת דירה

דבר ראשון שצריך לעשות זה לייצר תוכנית כלכלית מתאימה, כזו שעל פיה נוכל לעבוד. כך אנחנו נוכל לדעת מה עומד לרשותנו, כיצד עלינו לתכנן את הדברים, אילו הוצאות יש לנו ואילו הכנסות ועוד. כל פרט קטן יכול לעזור לנו. 

דבר שני, אנחנו צריכים לבחון כיצד אפשר לצמצם הוצאות כמה שיותר, וכיצד כל הוצאה שאנחנו מצמצמים, להפוך את הכסף לחסכון. למשל, אנחנו נקפיד על תוכניות תקשורת אטרקטיביות וזולות, צמצום בהוצאות על בילויים, צמצום בהוצאות על רכב, ועל כל דבר אחר. 

דבר שלישי, עלינו לבדוק את תוכניות החסכון השונות, מה האופציות שעומדות לרשותנו, באיזה מסלול נוכל לקבל את התנאים הטובים ביותר, באיזה מסלול יש את הריביות הטובות ביותר עבורנו. 

דבר רביעי, אנחנו צריכים לבחון כיצד להשתמש בהון העצמי שלנו בתבונה, על מנת שנוכל להגדיל אותו ושהוא לא יצטמצם. חשוב להדגיש, עלינו לדעת גם איזו דירה אנחנו רוצים לרכוש, באילו תנאי משכנתא, כך אנחנו יכולים לבחור את המסלול הטוב ביותר, על מנת שנוכל ליהנות מרכישה פשוטה ונוחה. 

דבר חמישי, אנחנו צריכים לדחות סיפוקים. בין אם זה אומר לגבי דברים שאנחנו אוהבים ובין אם זה אומר לגבי דברים שאנחנו רוצים אך יכולים להסתדר בלעדיהם. גם אם זה אומר, שנשתמש בדברים פחות טובים, פחות איכותיים, עד שנוכל להוציא כסף ולרכוש דברים ברמה גבוהה. 

ודבר שישי ואחרון, גם אם קבענו אחוז מסוים של הכנסה כחסכון והחלטנו "לשלם לעצמנו קודם" ממש עם קבלת המשכורת ולפני כל ההוצאות, זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להרוויח יותר. בעידן הנוכחי, להיות שכיר, זו לא בהכרח האופציה הכי טובה. ראו מקרה הקורונה, בה שכירים רבים מצאו את עצמכם ללא תעסוקה בלי אופק וודאות. להיות מסוגל להגיע לחופש כלכלי אמיתי אומר, לדעת שאתה לא תלוי בגחמות של אחרים. אז נכון, לא כולם בנויים לעבוד כעצמאים ולקחת הביתה את הדאגות של הלקוחות, ספקים, מלאי ועוד אבל ישנם עוד אפציות לעשות כסף מהבית, בין אם זה לתת לכסף הקיים, בינתיים, להרוויח יותר ריבית- כלומר, ללמוד היכן להשקיע ואם אין כסף, ופתיחת עסק לשיווק מוצרים ושירותים משלכם אינה באה בחשבון, חשבו על אופציית שיווק שותפים: ישנם חברות רבות שיסכימו שתשווקו אותם תמורת עמלה על המכירה. כל מה שאתם צריכים זה חשבון בנק, מחשב ואינטרנט.

Picture of איתן יריב

איתן יריב

אהבת? דברים טובים משתפים עם חברים!

Facebook
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקרוא עוד בנושא?

עוד יכול לעניין אותך...

לא לעצור!

יש עוד כל-כך הרבה ללמוד...

איך לצאת מהמינוס מהר

איך לצאת מהמינוס ב 100 ימים (פלוס מינוס)

המינוס בבנק מטריד אתכם? איך תרגישו אם תוכלו לצאת מהמינוס ב-100 ימים בלבד? גלו את הטכניקות, הכלים והטיפים שיעזרו לכם לשלוט בכלכלת הבית ולהחזיר את השלווה הביתה!

איך לחסוך כסף בשיטת ה 50 30 20

חיסכון בשיטת 50\30\20

החיים כך למדנו מתבססים על חלוקה שרירותית אך חשובה, של פרטים שונים על פי סדר החשיבות שלהם עבורנו. זה נכון לגבי כל דבר ודבר, בין

רוצה ללמוד איך אנשים
מרוויחים כסף מהצד באמצעות שיווק שותפים?

שייוק שותפים, היתרונות

הרבה אנשים נהנים מיתרונות שיווק השותפים מאז שנות התשעים.  זו נחשבת לשיטה יעילה להכנסה פסיבית נוספת באינטרנט, במינימום השקעה ומקסימום