איך לחסוך כסף? (מעודכן לשנת 2022)

איך לחסוך כסף? כל הדרכים לחסכון בהוצאות


מרביתנו נאלצים להתמודד עם יוקר המחייה. לא משנה אם אנחנו צעירים או אם אנחנו מבוגרים, לא משנה אם אנחנו רווקים או בעלי משפחות, זה גם לא משנה אם אנחנו חיים בפריפריה או חיים במרכז הארץ.

מרביתנו, לצערנו הרב, מרוויחים שכר שאיננו גדל עם השנים, שכר שאיננו מספיק לנו ברמת העיקרון גם לצורך מחייה, גם לצורך מותרות וגם לצורך חסכון על מנת לייצר לעצמנו ביטחון כלכלי בעתיד. לכן אנחנו צריכים לחפש דרכים וכלים כיצד להצליח בכך, כיצד ליהנות מהכסף שלנו באופן כזה, שגם יספיק לנו להוצאות על מחייה, גם למותרות וגם יישאר לנו משהו בצד, לחסכון.

מה אנחנו צריכים לעשות בשביל לצבור כסף

כפי שאנחנו יכולים להבין, בשביל לצבור כסף עלינו לסגל לעצמנו התנהלות כלכלית נכונה שכוללת בתוכה שני דברים עיקריים. מצד אחד אנחנו צריכים להגדיל את ההכנסות שלנו, מצד שני, לצמצם כמה שניתן את ההוצאות שלנו.

בלי קשר לשאלה אם אנחנו רוצים לחסוך כסף בשביל לחיות בצורה נכונה, בשביל לחסוך או בשביל לצאת מהמינוס בבנק, הרי שזו התנהגות כלכלית נכונה, בכל סיטואציה היא, בתנאי כמובן שאנחנו מגדילים את ההכנסות בדרכים חוקיות וטובות, ומצמצמים הוצאות על ידי הפחתת צריכה של דברים שאנחנו לא צריכים, מה שנהוג לכנות בעגה המקצועית "לחתוך בשומנים".

אם אנחנו רוצים לדעת כיצד להגדיל את ההכנסות, קרי לעשות כסף בצורה כזאת שממילא ייחסך לנו יותר כסף בסוף כל חודש אז האופציות שעומדות לרשותנו הן יחסית בסיסיות, זה אומר, שעלינו לעבוד יותר או לפחות לעבוד בעבודה שאנחנו מרוויחים בה שכר טוב או עבודה שההוצאות עליה נמוכות וההכנסות גבוהות, זה אומר שאנחנו יכולים לחפש אפיקי השקעה שיגדילו את ההכנסות שלנו (מניות, אגרות חוב וכדומה) בתנאי כמובן שאנחנו מנהלים מדיניות השקעה נכונה, וכן אנחנו יכולים להגדיל הכנסות דרך אפיקים צדדיים. מה זה אומר? השכרת דירה, השכרת חדר, עבודה נוספת ועוד.

החלק המהותי יהיה שייך לצד של החיסכון, קרי, צמצום ההוצאות כמה שיותר. זה גם מהווה את הנושא המרכזי של המאמר אותו אתם קוראים כרגע. אנחנו יצרנו עבורכם רשימה עם מגוון רחב של אפשרויות כיצד לחסוך כסף. יש דברים מסוימים שאפשר לכנות אותם כלליים, דברים רחבים, שכל אחד מאיתנו יכול ליהנות מהם, יש דברים אחרים, שהם יותר ספציפיים, דברים שאנשים מסוימים ייהנו מהחיסכון שלהם יותר, ולו בגלל הסיבה הפשוטה, שרק הם צורכים ומשתמשים בהם.

לפני שנציג לכם את הרשימה, חשוב להדגיש נקודה מהותית. יש רעיונות לחסכון בכסף שאפשר לוותר לגמרי על הצריכה של אותו מוצר, אותו פריט או שירות. מצד שני, יש רעיונות לחסכון חלקי, כלומר, זה לא שאנחנו מוותרים לגמרי, אלא רק לומדים כיצד לחסוך כסף בשביל לא לבזבז לחינם. במקרים הנ"ל, אסור לוותר לגמרי על הצריכה ויש נקודה מסוימת בה "יותר מדי חסכון" יהיה דבר שגוי. חשוב שאנחנו ניקח את זה בחשבון.

רעיונות כיצד לחסוך כסף

איך לחסוך כסף לדירה

ברגע שאנחנו חוסכים כסף לדירה משלנו, אנחנו גם חוסכים מהוצאות הוצאות על שכירות וכן ברגע שתהיה לנו דירה, אז יהיה לנו נכס משלנו, נוכל להשתמש בו בעתיד לצרכים כלכליים שונים. איך חוסכים כסף לדירה? מנסים לצמצם כמה שיותר את ההוצאות החודשיות ומנגד לחסוך כל חודש סכום כסף מסוים ולא לגעת בו. אנחנו לא צריכים לחסוך את כל הסכום, אלא רק חלק ממנו, את השאר נוכל לקחת במשכנתא.

ישנן דרכים שונות כיצד לחסוך כסף לדירה על מנת לייצר הון עצמי שיספיק בשביל לקבל משכנתא. דרך אחת, להכין תוכנית כלכלית בה נציין את כל מה שאנחנו זקוקים לו, ונוותר במידת מה על כל מה שאנחנו רוצים, נדחה את זה לתקופה בה נוכל לקנות את זה. אפשר לצ'פר את עצמנו פעם בחודש במשהו כמו ארוחה או אירוע אחר. חשוב שלתוכנית יהיה מגבלה של זמן ושאנחנו נעמוד בה. 

דרך אחרת, אנחנו יכולים לגור אצל ההורים, במידה וזה אפשרי, אומנם זה יהיה פחות נוח ועדיין נידרש להשתתף בהוצאות, אך זה יהיה הרבה פחות משמעותי מאשר הוצאות על דירה שכורה וכל מה שנדרש מכך. 

עוד דרך לחסוך כסף לדירה, היא להימנע מהוצאות גדולות כמו למשל רכב, טיסות לחו"ל וכדומה, ובמקום זה את הכסף שאמור להיות מופנה לצורך רכישות מסוג זה, אנחנו פשוט נעביר לתוכנית חסכון. הרעיון הוא לקבוע יעד מסוים, חודשי או שנתי, ולהגיע אליו בכל מקרה, בכל מצב. 

תוכלו לקרוא עוד על הנושא במאמר שלנו על חיסכון כסף לדירה כאן

רמת קושי: קשה. טווח זמן – ארוך. השקעת זמן – זמן רב. החזר השקעה צפוי – תלוי בסוג הדירה


איך לחסוך כסף 100 אלף שקל

הרבה פעמים המחשבה לחסוך 100 אלף שקל היא גדולה, דרמטית, כמעט בלתי נתפסת לביצוע. הרי אם השכר שאנחנו מרוויחים נע סביב 7-8 אלף שקל בחודש נטו, אז אנחנו נצטרך יותר משנה בשביל זה או שנצטרך לחפש עבודה נוספת בשביל להגדיל את סך ההכנסות שלנו, על מנת שנוכל לעמוד ביעד זה. 

אך ישנן דרכים שונות כיצד לעשות זאת:

ראשית, אנחנו צריכים לקבוע לעצמנו תוכנית זמן ברורה, הגיונית וסבירה. אם מדובר ביותר משנה, אז נשתמש בתקופת זמן ארוכה משנה. אם אנחנו יכולים לעשות את זה בפחות, נעשה בפחות. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון על מה אנחנו יכולים לוותר, למשל, אם יש לנו רכב והוא מייצר יותר הוצאות מהכנסות, אשר אולי ישתלם לנו לבחון אפשרות למכור אותו ולהשתמש בתחבורה ציבורית או כלי תחבורה אחרים. על כל מה שנוותר נוכל לייצר הכנסה. 

שלישית, אנחנו צריכים לקבוע לעצמנו מסגרת קשיחה במהלכה לא משנה מה, כל חודש אנחנו נחסוך סכום מסוים, ולנסות בכל פעם לעלות את הסכום. תוך כדי כך שאנחנו נתרגל להצטמצם ולהזדקק לפחות דברים. זה אומר לוותר על חבילות תקשורת, להפחית שימוש במוצרי חשמל ועוד. 

רמת קושי: קשה. טווח זמן – ארוך. השקעת זמן – זמן רב. החזר השקעה צפוי – תלוי מה עושים בכסף

איך לחסוך כסף נכון

ישנן דרכים רבות כיצד לחסוך כסף. אנחנו ממליצים על תוכנית מקיפה, התנהלות זהירה, מעקב קפדני אחרי הכסף, ובדיקה מדוקדקת של כל הוצאה. לא כל דבר שאתם רוצים לקנות הוא הכרחי, אפשר לחסוך את הכסף למטרות טובות יותר.

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – בינוני. השקעת זמן – זמן רב.

איך לחסוך בהוצאות

זה יכול להתבצע בדרכים שונות, זה יכול להתבצע על ידי סקר שוק על מנת לקנות במקומות הכי זולים, זה יכול להיעשות על ידי כך שתגדירו לעצמכם כמה כסף להוציא כל חודש ותעמדו בזה, על ידי ויתור על דברים מסוימים, חיפוש אלטרנטיבות זולות יותר.

היום הרבה יותר קל לחסוך בהוצאות, למרות שנדמה לנו לא פעם שזה מסובך וקשה בגלל יוקר המחייה והשפע שאנחנו חיים בתוכו. זה יותר קל כי יש לנו את האינטרנט שמעניק לנו את המידע ואת הכלים לחסוך בהוצאות. 

למשל, אנחנו יכולים להשתמש באתרי השוואת מחירים, דוגמא זאפ, RET, WISEBUY, אלה מספקים לנו גם כלים להשוואה וגם מספקים לנו מידע על מוצרים, שירותים וספקים. כך נדע איפה הכי משתלם לנו לקנות מוצרים במחירים נמוכים ולחסוך בהוצאות. 

חוץ מזה, אנחנו יכולים לעשות קניות באינטרנט, מה שיחסוך לנו כסף וזמן. החל מרכישות של מוצרי מזון באתרים של סופרמרקטים וכלה ברכישות של בגדים, הנעלה ופריטים אחרים, רכישתם באינטרנט זולה ומשתלמת יותר מאשר בחנויות השונות. 

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – בינוני. השקעת זמן – זמן רב.

איך לחסוך כסף בצבא

חיילים נמצאים במצב שהוא לא כאן ולא כאן. מצד אחד, הם לא צריכים הרבה כסף, כי רוב הזמן הם בצבא והוא מספק להם את מרבית הצרכים. מצד שני, הם לא מרוויחים מספיק בשביל לחסוך כסף בצבא. ועדיין, סכומי הכסף שמקבלים בזמן השירות יכולים להישאר בחשבון הבנק, לפחות חלק מהם לצורך שימוש עתידי. לא צריך להשתמש בכל הכסף מדי חודש.

בתור חיילים אנחנו אומנם לא מרוויחים הרבה כסף, אך אנחנו כן יכולים לחסוך לא מעט כסף. זה נובע מהעובדה שאין לנו הרבה הוצאות. למרבית הדברים הצבא אחראי ומשלם עליהם, החל מנסיעות, וכלה בהוצאות לבוש, מזון וכדומה. מה עוד שמרבית הזמן אנחנו בצבא ואין לנו צורך להוציא הרבה כסף. 

אז אם אנחנו רוצים לחסוך כסף, אין לנו בעיה לעשות זאת, כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה פשוט לחשוב בצורה נכונה כיצד לעשות את זה:

למשל, לקבוע סכום כסף מסוים אותו אנחנו נוציא כל חודש, כאשר שאר המשכורת הצבאית פשוט תעבור לתוכנית חסכון. כך במשך שלוש שנים כמעט, נוכל ליהנות מחסכון חודשי מצטבר. 

אפשרות אחרת, להשתמש בכל המסלולים שקיימים עבור חיילים במשק. בין אם מדובר בחבילות תקשורת, חשבון לחיילים בבנק ועוד. אלה חבילות ומסלולים מועדפים שמספקים יותר אפשרויות וחוסכות לא מעט כסף. 

בהמשך לכך, אנחנו יכולים להשתמש בשוברים, קופונים ומגוון אמצעים אחרים שאתרי אינטרנט שונים מציעים לנו. בין אם מדובר באתרים ספציפיים של קופונים ובין אם מדובר באתרים שעוסקים בתחומים מסוימים ומציעים אפשרות לרכוש קופונים וכך לחסוך עלויות שונות. 

חיילים שיכולים לצאת לעבוד, אפילו חלק מהזמן, יכולים לנצל זאת ולהרוויח משכורת נוספת שתעזור להם להגדיל את תוכנית החיסכון שעומדת לרשותם. בין אם מדובר בעבודה יומית, עבודה בסופשבוע או עבודה מזדמנת מעת לעת. 

רמת קושי: קל. טווח זמן – זמן השירות. השקעת זמן – מינימלית. החזר השקעה צפוי – מיטבית

איך לחסוך בחשמל

תופתעו לשמוע כמה זה קל. יש לכם מזגן? אל תדליקו אותו, תשתמשו במאוורר, במקום להדליק תאורה, תשתמשו באור טבעי שמגיע מבחוץ, תנסו לא להדליק מוצרי חשמל בשעות חמות ובשעות העומס, קונים מוצר חשמלי? תבדקו את רמת צריכת האנרגיה שלו ותוודאו שהיא נחשבת לרמה טובה (A).

יש אנשים שנוטים לחשוב שאי אפשר לחסוך בחשמל. זה לא נכון. אם פועלים נכון אפשר בהחלט לחסוך ולא מעט. 

למשל, למה להשתמש במזגן שצורך הרבה חשמל אם אפשר להשתמש במאוורר תקרה או מאווררים אחרים שצורכים עשרים אחוז פחות? אם נפעיל פחות מכשירי חשמל בו זמנית, אז נפחית את הלחץ על המערכת ונצרך פחות חשמל באופן כללי. 

לא בכל שעות היום צריך להדליק אור, הרי חלק גדול משעות היממה אנחנו יכולים ליהנות מתאורה טבעית שנכנסת פנימה. מספיק פשוט לפתוח חלון. זה נכון גם לגבי צריכת מים חמים, אפשר פשוט להתקלח בשעות היום, כשאין צורך להדליק דוד. 

והכי חשוב, כל מוצר חשמלי שקונים, יש לבדוק כמה אנרגיה הוא צורך. הכי נכון לקנות מוצרים ידידותיים לסביבה שנמצאים ברמה A. אם קונים מוצרים עם דירוג יותר נמוך, אז גם משלמים יותר על חשמל וגם מתמודדים עם בלאי, ונאלצים להחליף אותם מהר יותר. 

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – זמן רב.

איך לחסוך כסף מהר

אין כאן ניסים ונפלאות, זה מאוד קשה לחסוך כסף במהירות, מה כן אפשר לעשות? ניתן לחסוך מדי שבוע או מדי חודש סכומים מסוימים, פשוט בוחנים על מה מוציאים כסף, ומבזבזים הרבה פחות. דואגים לקנות מוצרים טובים אך זולים.

רמת קושי: קשה. טווח זמן – קצר. השקעת זמן – זמן רב.

איך לחסוך כסף בדלק

הוצאה על דלק יכולה להיות משמעותית. יש כלי רכב שההוצאה בהם מגיעה לסכומים של מאות שקלים בחודש, תלוי כמובן במספר הנסיעות, גודל הטנק ואופי צריכת הדלק של הרכב. 

לכן אנחנו מחפשים כל הזמן דרך כיצד לחסוך בהוצאות דלק. ישנן דרכים שונות כיצד לעשות את זה.

ראשית, נקנה מראש כלי רכב שאינם צורכים הרבה דלק. כלי רכב חדשים ולא משומשים, כלי רכב קטנים ויעילים עדיפים על כלי רכב גדולים, במקרה זה. 

שנית, לא כל נסיעה צריך לעשות ברכב. אנחנו יכולים להשתמש בתחבורה ציבורית, אופניים או ברגליים, אם מדובר בטווחים קצרים וסבירים. 

שלישית, אם אנחנו בוחרים לערוך נסיעות ברכב, אז אפשר לקחת איתנו עוד אנשים ואז להתחלק בהוצאה. 

נקודה חשובה נוספת, עלינו לטפל ברכב בצורה נכונה, להחליף בלאי, לדאוג שיש אוויר בצמיגים, שהמנוע עובד בצורה סדירה, לא להשאיר מזגן או אורות דלוקים, לכבות מנוע כשהרכב עומד. כל דבר קטן יכול לעזור לנו לחסוך לא מעט כסף, בין אם זה באופן ישיר ובין אם זה בכך שנהנה מרכב תקין לאורך זמן. 

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – זמן רב.

איך לחסוך בקניות של אוכל

אחת ההוצאות המשמעויות ביותר של כל משק בית היא על רכישת מזון. מדובר על הוצאה שמתבצעת פעם בשבוע או פעם בשבועיים. תלוי כמה אנשים מתגוררים בבית ועבור כמה אנשים עושים את הקניות. איך אפשר לחסוך? ובכן, אנחנו יכולים פשוט לעשות סקר שוק בין כל הסופרמרקטים הגדולים, לחפש את המקום הכי זול, חוץ מזה, אנחנו יכולים לבחון מה אנחנו אוכלים, מה נזרק, ולקנות אך ורק מה שאנחנו צריכים ולא מעבר לזה. אופציה נוספת היא לעשות משלוח הבית, זה יחסוך מאיתנו את השלב בו אנחנו רואים מוצר על המדף וממהרים להכניס אותו לעגלה.

רמת קושי: קל. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – מחייב להקדיש לזה זמן.

איך לחסוך בתקשורת

עוד הוצאה גדולה היא כל העניין של התקשורת. פלאפונים, כבלים וכדומה. אז נכון שפלאפונים היום זה יותר זול, ובכל זאת, מדובר בהוצאה חודשית. איך חוסכים בתקשורת? פשוט לא ממהרים לחתום על תוכנית מסוימת, לא ממהרים להישאר אצל חברה שמספקת לנו תוכניות יקרות, והכי חשוב, בוחנים אופציות אולי לא חייבים את כל הערוצים, אולי לא צריך בכלל חבילות יקרות.

רמת קושי: קל. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – מינימאלית.

איך לחסוך בבילויים

על פניו זה נשמע כאילו אנחנו מציעים לא לבלות בשביל לחסוך. זה לא נכון, יש מספיק דרכים כיצד לבלות ומצד שני, גם לא לבזבז הרבה כסף. למשל, אפשר לחפש אירועים חינמיים, אפשר לארגן אירועים בעצמנו, אפשר ללכת לאכול במקומות זולים יותר ולא במסעדות יקרות, אפשר להחליט על בילוי משמעותי פעם בחודש ולא יותר מזה.

רמת קושי: קל. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – מינימאלית.

איך לחסוך בבגדים והנעלה

יש מי שלא מוציא הרבה כסף על בגדים והנעלה, אז אין לו שום בעיה עם זה, אחרים משקיעים בזה לא מעט כסף, ואם הם יימנעו מכך, הם יוכלו לחסוך. איך אפשר לעשות את זה? למשל, רכישות דרך אתרי אינטרנט זולים, רכישות מבוקרות מדי תקופה, רכישות של בגדים יד שנייה, רכישה ולצידה מכירה של בגדים ישנים.

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – נדרשת השקעה.

איך לחסוך בתיקונים בבית

כאן מדובר על סוג של מוקש. מאחר ולא כל דבר, אנחנו יכולים לחסוך, מצד שני יש דרכים שאנחנו יכולים לנסות. למשל, אנחנו יכולים לבצע בעצמנו תיקונים מסוימים, אנחנו יכולים לבדוק אופציה של קרובי משפחה שיבצעו את זה בשבילנו בחינם, ואנחנו יכולים גם לבדוק האם זה באמת נדרש.

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – בינוני. השקעת זמן – נדרשת מחויבות מסוימת.

איך לחסוך ללימודים

נתחיל מהסעיף הראשון, אנחנו יכולים לחסוך ללימודים דרך חסכון מסוים פר חודש, כסף שנשים בצד אשר ישמש אותנו אך ורק לצורך לימודים, על פי התחום שאנחנו רוצים ללמוד. אנחנו יכולים גם לחפש מלגות שיעזרו לנו לקבל עזרה כספית, כולל מלגות חברתיות שיחייבו אותנו לבצע פעילויות שונות.

רמת קושי: קשה. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – זמן רב. החזר השקעה צפוי – תלוי מה לומדים.

איך חוסכים בלימודים

אנחנו מתייחסים לשני דברים כאן, גם לעצם הלימודים וגם לזמן הלימודים. נתחיל מעצם הלימודים, יש דברים שאפשר ללמוד דרך האינטרנט בקורסים חינמיים או קורסים זולים יותר מאלה שנלמדים במוסדות שונים. כמובן שאנחנו צריכים להיות מוכנים להשקיע בכך זמן רב, ואנחנו צריכים להיות בעלי משמעת עצמית גבוהה.

בשביל לחסוך בזמן הלימודים, אנחנו צריכים לא להתפתות לקנות דברים שאין לנו צורך בהם, אנחנו יכולים להביא אוכל מהבית ולא לקנות בקפיטריה, לנסוע בתחבורה ציבורית ולא לנסוע ברכב פרטי שצורך דלק ואנחנו נדרשים לשלם על חניון, אנחנו יכולים לצלם מאמרים ולא לקנות את הספרים עצמם ועוד.

רמת קושי: קשה. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – זמן רב. החזר השקעה צפוי – תלוי איך לומדים.

איך לחסוך ברכישת מוצרי חשמל

באופן טבעי אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מוצרי חשמל שישרתו אותנו ואנחנו צריכים להשתמש בהם. אך זה לא אומר שעלינו לבזבז כסף רב עליהם. אנחנו יכולים לקנות מוצרי חשמל יד שנייה, אנחנו יכולים לחפש מוצרי חשמל של חברות פחות מוכרות ויותר זולות, וכן אנחנו יכולים לקנות דרך האינטרנט. הכי זול והכי פשוט.

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – מינימאלי.

איך לחסוך כסף בפעילות ספורטיבית

מי אמר שאנחנו צריכים לשלם על מכון כושר? מי אמר שאנחנו צריכים לשלם לבריכה ציבורית? אנחנו יכולים להשתמש במה שקיים בחוץ, בין אם זה מכשירי כושר שנמצאים בפארקים ובגינות ציבוריות, אנחנו יכולים להפוך מתקנים מסוימים למכשירי כושר, אנחנו יכולים לשחות בים במקום בבריכה, ואנחנו יכולים גם לבצע פעילויות כמו ריצה או הליכה, שאינן דורשות מאיתנו הוצאות כספיות גדולות.

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – זמן רב.

איך לחסוך כסף לחופשות

כמו במקרים רבים אחרים, כל מה שאנחנו צריכים זה להחליט על יעד ועל מועד, ולהתחיל מדי חודש לחסוך קצת כסף. אנחנו יכולים גם לחפש טיסות ובתי מלון בזול, וכך נרוויח חופשה זולה.

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – מינימאלי.

איך לחסוך כסף בחופשות

אנחנו יכולים כל שנה לחו"ל, אבל אם יהיה לזה מחיר כלכלי, אז אולי זה לא ישתלם. לכן, אנחנו יכולים לחסוך כסף בחופשות, באמצעות נסיעות ברחבי הארץ, קמפינג מתחת לכיפת השמיים, אכסניות, דברים שלא עולים הרבה ומהנים לא פחות.

רמת קושי: בינוני. טווח זמן – מתמשך. השקעת זמן – נדרשת מחויבות מסוימת.

איך לחסוך כסף בעזרת ייעוץ נכון

לשמחתנו, אנחנו לא לבד. אנחנו יכולים לחסוך לא מעט כסף בעזרת יועצים מקצועיים שיכולים לעזור לנו. אנחנו צריכים לבחור את האנשים הנכונים, אנשים מנוסים וחכמים, ולספק להם את כל המידע המעודכן על המצב הכלכלי שלנו. ביחד נבנה תוכנית שתעזור לנו לחסוך בהוצאות לטווח הקצר והארוך.

רמת קושי: קשה. טווח זמן – ארוך. השקעת זמן – זמן רב. החזר השקעה צפוי – זה תלוי עד כמה נהיה מחויבים לעניין.

איתן יריב

איתן יריב

אהבת? דברים טובים משתפים עם חברים!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקרוא עוד בנושא?

עוד יכול לעניין אותך...

לא לעצור!

יש עוד כל-כך הרבה ללמוד...

איךלחסוך כסף בשיטת 30 הימים

איך חוסכים כסף בשיטת ה- 30 יום

רובנו, לא יודעים לדחות סיפוקים. אבל עם ההשכלה הפיננסית הנכונה, גם אתם תוכלו לחסוך כסף, בין אם זה לעתיד, או בשביל לסגור את המינוס קודם.

תכנית חיסכון לכל ילד - ביטוח לאומי

תכנית חיסכון לכל ילד – כל מה שתצטרכו לדעת בנושא

רוצים לפתוח חיסכון לילד? מהלך נבון. המדינה מאפשרת לכם היום להפריש סכום לבחירתכם לתוכנית חסכון עבור כל ילד/ה ובלי קשר מפרישה 51 ₪ בעצמה! נשמע לכם מעט? תתפלאו כמה זה שווה לילד שלכם, בטווח הארוך!

רוצה ללמוד איך אנשים
מרוויחים כסף מהצד באמצעות שיווק שותפים?

שיווק שותפים עם אמזון

שיווק שותפים עם אמזון

Amazon, אחת החברות הגדולות בעולם מחלקת כסף לשותפים. עם בסיס לקוחות נאמן כל כך למותג, אי אפשר לטעות כחוברים לתוכנית הזו. הכל כאן.