איך לחסוך בדלק? כמה באמת אפשר לחסוך? (2022)

איך לחסוך בדלק

אחת ההוצאות הכי גדולות שלנו, בין אם זה באופן קבוע, עקבי, רציף, ובין אם זה בכל פעם כשאנחנו מבצעים אותה באופן יחסי להוצאות אחרות, זו הוצאה על הדלק. כפי שאנחנו יודעים מחירי הדלק אומנם משתנים מעת לעת, אך עדיין מדובר בהוצאה מאוד גדולה אשר נובעת הן מהעובדה אנחנו משתמשים ברכב שלנו לעיתים תכופות וכן בגלל שהרבה פעמים, כלי הרכב בהם אנחנו נוהגים, צורכים הרבה מאוד דלק. 

על כן, אנחנו מחפשים דרכים שונות כיצד לחסוך בהוצאה, כך שאנחנו נוכל להפחית את חשבון ההוצאות החודשי שלנו. אנחנו מחפשים דרכים כיצד לחסוך, הן על מנת שלא נצטרך למלא דלק לעיתים תכופות והן על מנת, שאם נצטרך למלא לעיתים תכופות, לפחות שלא נידרש לשלם על כך סכומים גבוהים. 

ישנן דרכים שונות כיצד אנחנו יכולים לחסוך בהוצאות על דלק, אנחנו נתייחס כאן למספר נקודות שיכולות לעזור לנו בהקשר זה. אנחנו נחלק את המאמר לשני חלקים. בחלק הראשון נתייחס לשאלה, כיצד אפשר לחסוך דרך שימוש נכון בכלי רכב. בחלק השני, נתייחס לשאלה מההיבט של חסכון בנסיעות ובדרכים. 

כיצד חוסכים כסף בהוצאות על דלק, דרך שימוש נכון ברכב:

בחירה של כלי רכב – ישנם כלי רכב שדורשים הרבה מאוד דלק. אנחנו יכולים ללמוד על כך עוד לפני שאנחנו רוכשים אחד כזה. רכבים חדשים קטנים, דורשים הרבה פחות מאשר ג׳יפים נניח. לכן הרבה פעמים, ישתלם לקנות רכב קטן ולא גדול בהכרח. 

רכב ידני או אוטומטי? – הרבה יותר נוח להשתמש ברכב אוטומטי מן הסתם, וזה גם חוסך יותר דלק מאחר ואנחנו לא צריכים כל הזמן להתניע אותו, הוא נוסע חלק ולכן גם מבזבז פחות דלק. 

שימוש במזגן – זה ידוע שאם משתמשים הרבה במזגן, אז מבזבזים הרבה יותר דלק, לכן צריך להקפיד, מתי שאין צורך, לכבות את המזגן. 

טיפולים נכונים ברכב – זה אומר מבחינתנו, לוודא שיש אוויר בצמיגים, שימוש בשמן מנוע נכון, לבדוק בלמים, ועוד. 

שימוש חכם ברכב – למשל, כיבוי המנוע כשלא נמצאים בזמן נסיעה (אם מחכים בחנייה), לסגור מזגן בסיום כל נסיעה, נסיעה במהירות איטית חוסכת לא מעט דלק. 

כיצד חוסכים כסף על דלק בדרכים נוספות

אנחנו יכולים למצוא עוד דרכים כיצד לחסוך בהוצאות על דלק. למשל, אם אנחנו נוסעים עם עוד מספר אנשים, אז אפשר שכל אחד יתחלק בתשלום. אפשר שגם בכל פעם מישהו אחר יביא את הרכב שלו. 

אפשרות נוספת, היא נסיעה בדרכים קצרות, תכנון נכון של הנסיעה כך שלא נתקע בפקקים ולא נסע בדרכים ארוכות שדורשות הרבה דלק. 

כמובן שאנחנו יכולים לחסוך כסף על ידי נסיעה בתחבורה ציבורית, כאשר אין צורך ואין סיבה לנהוג ברכב שלנו. לחילופין, אנחנו יכולים גם ללכת ברגל כמובן. 

איתן יריב

איתן יריב

אהבת? דברים טובים משתפים עם חברים!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקרוא עוד בנושא?

עוד יכול לעניין אותך...

לא לעצור!

יש עוד כל-כך הרבה ללמוד...

איך לחסוך כסף בצבא

איך לחסוך כסף בצבא

אחת הבעיות הקשות ביותר של חיילים בשירות סדיר היא, היא הקושי לחסוך כסף. מצד אחד, אומנם אין להם הרבה הוצאות, שכן הצבא דואג להם לרוב

תכנית חיסכון לכל ילד - ביטוח לאומי

תכנית חיסכון לכל ילד – כל מה שתצטרכו לדעת בנושא

רוצים לפתוח חיסכון לילד? מהלך נבון. המדינה מאפשרת לכם היום להפריש סכום לבחירתכם לתוכנית חסכון עבור כל ילד/ה ובלי קשר מפרישה 51 ₪ בעצמה! נשמע לכם מעט? תתפלאו כמה זה שווה לילד שלכם, בטווח הארוך!

רוצה ללמוד איך אנשים
מרוויחים כסף מהצד באמצעות שיווק שותפים?

תוכנית שותפים עם בוקינג

שיווק שותפים עם בוקינג

כל אחד היה שמח להיות שותף של אתר המלונאות הגדול ביותר בעולם, אתר שמכיל למעלה מעשרים ושבע מיליון יחידות אירוח