אחת ההוצאות הכי גדולות של כל משפחה בישראל, היא הוצאה על חבילת תקשורת. נכון שהיום אנחנו מוציאים הרבה פחות כסף מבעבר, אך עדיין מדובר על הוצאה לא קטנה, שכן אנחנו משלמים על אינטרנט, טלוויזיה רב ערוצית, טלפון קווי וטלפון נייד. אם עושים חישוב של כל ההוצאות ביחד, מדובר על סכום כסף לא קטן. 

לשמחתנו הרבה, מאז פתיחת השוק לתחרות בתחילת העשור, יש לנו הרבה יותר כלים כיצד לחסוך בעלויות, כיצד לחסוך בהוצאות. מצד אחד, יותר חברות הצטרפו למשחק, מצד שני, יש לנו הרבה יותר תוכניות, הרבה יותר כלים לבדוק את המחירים, להשוות ולהחליט איזו מבין התוכניות מתאימה לנו. 

אנחנו נציג לכם כאן מספר דוגמאות כיצד אפשר לחסוך כסף בהוצאות על תקשורת. לפני כן, חשוב להדגיש, הבחירה שלנו תתבצע על פי הצרכים, בין אם זה על פי מה שאנחנו צורכים, על פי כמות האנשים במשפחה ועוד. אנחנו צריכים למצוא את הדרכים הנכונות כיצד לחסוך, מתוך מחשבה שמדובר על הוצאה לטווח ארוך ולא הוצאה לטווח קצר. 

כיצד חוסכים בהוצאות על תקשורת

מסלול נכון ולא בהכרח מה שנראה אטרקטיבי – אנחנו צריכים לעשות השוואה בין כל המסלולים ולראות מה נכון עבורנו, מבחינה כלכלית ומבחינה מעשית. לא רק מבחינת מה שנראה לנו אטרקטיבי על פי מה שאנחנו מקבלים, אלא גם על פי מה שאנחנו צריכים לשלם. 

חבילה משותפת – לא פעם רכישה של חבילה שכוללת טלפון קווי, טלוויזיה ואינטרנט, יכולה לחסוך לנו הרבה מאוד כסף. מה עוד שאנחנו יכולים להתמקח בקלות רבה יותר על חבילה אחת מאשר על שלוש חבילות בנפרד. 

שיחות דרך אפליקציות – היום יש לא מעט אפליקציות שמאפשרות לנו לבצע פעולות ללא תשלום, בין אם זה וואטסאפ או סקייפ.  זה אומר שאנחנו לא צריכים לשלם על שיחות חוץ, למשל. 

השוואה דרך אתרי אינטרנט – הכלי הטוב ביותר שעומד לרשותנו בשביל לדעת איזו חבילה יכולה להשתלם עבורנו, הם אתרי אינטרנט שמאפשרים השוואה פשוטה ונוחה. חשוב לבדוק שהאתרים מעודכנים עם החבילות הטובות ביותר. 

התחייבות קצרת מועד – אנחנו לא צריכים להתחייב להרבה זמן, אם בכלל. היום אפשר להתחייב לתקופה קצרה, זה יעזור לנו גם להתמקח מול החברה וגם לעבור לחברה אחרת שמציעה לנו מחיר משתלם יותר. 

תכנון נכון לאורך זמן – עלינו לתכנן בצורה חכמה כיצד אנחנו מתכוונים להשתמש בחבילה בצורה אפקטיבית וטובה, כך נדע מה אנחנו צריכים ועל מה משתלם לנו להוציא כסף. 


רוצה לקבל הצעות שוות

להכנסה נוספת מהבית?

אנחנו שונאים ספאם! נשלח לך רק הצעות להכנסה נוספת מהבית