וואו. כל ההזדמנויות שלך

שיווק רשתי (MLM) והזדמנויות העבודה בעולם החדש (מבלי למכור חלומות)

חשיבה על אסטרטגיית שיווק- דף ועט

עולם האינטרנט פותח בפנינו לא מעט אפשרויות תעסוקה חדשות, אפשרויות תעסוקה שלא היו מוכרות בעבר, או לפחות לא היו שכיחות כפי שהן היום.

יש לכך סיבות רבות, החל מכך שיש צורך בשירותים מסוג זה, המשך בכך שהאינטרנט מאפשר לנו להגיע אל מקורות ומקומות שונים ללא שום בעיה, בין אם זה בארץ ובין אם זה בחו"ל, באופן יעיל, נוח ומאוד חסכוני, בוודאי ביחס למקורות תעסוקה "קלאסיים", וכלה בכך שמדובר על תחומים שכל הזמן נמצאים בתהליכי התפתחות, כל הזמן משתכללים ונוצרים בהם אפיקים חדשים שבהם ניתן לעשות כסף מהבית בצורה רווחית ויעילה.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך, זה שיווק רשתי. מדובר על תחום שהיה קיים בעבר בצורות שונות, אך בזכות האינטרנט הוא הפך להיות הרבה יותר נוח, פשוט, וזמין.

מה זה שיווק רשתי, כיצד הוא התנהל בעבר וכיצד הוא מתנהל היום

שיווק רשתי, כפי שאנחנו יכולים להבין מתוך השם, זה שיווק שנעשה כל כולו ברשת האינטרנט. הרעיון הוא, שאנחנו לוקחים מוצר של חברה מסוימת ומשווקים אותו עבורה, כאשר בתמורה, אנחנו מקבלים עמלה מסוימת על פי פרמטרים שונים.

להרוויח כסף מהבית דרך שיווק רשתי

בעבר, לפני עידן האינטרנט (וגם היום) היו חברות שהציעו לנו אפשרות לשווק את המוצרים שלהם, בין אם זה מדלת לדלת, בקניונים, ירידים ומקומות אחרים. היינו רוכשים מהם את המוצר ומציעים אותו למכירה לקהל הרחב. אנחנו היינו צריכים להיות אחראים גם על השיווק ועל הפרסום וגם על המכירות.

ההבדל ממה שהיה נהוג בעבר למה שנהוג היום, זה שבעבר היינו צריכים לרכוש את המוצרים ולהציע אותם למכירה, כמו כן, חברות היו מציעות לנו אפשרות להרוויח כסף נוסף אם היינו מגייסים משווקים נוספים. על כל מגייס שהיינו מביאים, היינו מרוויחים עמלה מסוימת.

היום לעומת זאת, יש לנו אפשרות לבצע רק את השיווק הדיגיטלי, עבור החברות, מבלי להתקשר איתם בחוזה מורכב אלא בתנאים שהגדירו מראש ובהם אנו נוכל לעמוד. זאת בתמורה לעמלה על מכירה. דבר זה אינו שונה הרבה מהעיסוק בשיווק שותפים אלא שבשיווק שותפים איננו צריכים לקנות את המוצרים ובשיווק רשתי (MLM) לעיתים עלינו לרכוש מלאי מסוים על מנת להיות זכאי להיות משווק בתוכנית. בשניהם, איננו צריכים באמת לעמוד בקניון עם עגלה, לעבור מדלת לדלת או לבזבז שעות עבודה להגיע ללקוחות, אחד, אחד ולמכור אותם. עם הידע המתאים שנרכוש בשיווק דיגיטלי, יש לנו אפשרות לשווק דרך חנות אינטרנטית. בשיווק במודל הרשתי (MLM) מה שכן, לנו יכולת לגדול באמצעות "שכפול" המאמצים שלנו, כלומר לגייס מפיצים נוספים שיכולים להרוויח מתהליך השיווק, כאשר אנחנו יכולים לקבל עמלה מסוימת על העבודה שלהם.

שואלים איך למשל? אובחן, אנו משווקים מראש את היכולת שלנו להתפרנס מהתחום בזכות המוצרים או השירות הטוב, בהנחה שקל לנו לראות (ולשווק) את היתרונות שלהם לקהל אליו אנו מעוניינים לפנות.
משווק MLM טוב הוא כזה שלמשל יכול להציג את התוצאות שלו- שחור על גבי לבן- כמה כסף הוא בעצמו מצליח להכניס דרך מכירת המוצרים וגיוס משווקים נוספים תחתיו. משווק טוב ידע גם לבנות הדרכות נכונות ו"ללמד את התורה" שעזרה לו להרוויח (ורצוי הרבה)

צריך להדגיש בהקשר זה נקודה חשובה, יש לא מעט חברות שעובדות אך ורק על עמלות בגין גיוס עובדים, יש חברות שמציעות עמלות רק על מכירות מסוג מסוים. חשוב מאוד לא להתפתות להצעות שנשמעות קוסמות על הנייר, אך בפועל הן אינן מספקות דבר. להאמין רק לעובדות בשטח ולא למצגות שווא. אנחנו יכולים להרוויח לא מעט כסף באמצעות שיווק רשתי, אם אנחנו עובדים נכון ואם אנחנו עובדים עם חברה אמינה, מסודרת, חברה שאפשר לסמוך עליה.

כיצד זה עובד באינטרנט

שיווק רשתי באינטרנט הוא דבר מאוד מפותח, כאמור, ואנחנו יכולים כל הזמן למצוא בו יותר ויותר כלים שיעזרו לנו בתהליך העבודה.

עבודה מהבית כמשווק דיגיטלי

השיווק מתבצע באמצעות פרסום באתרי אינטרנט, רשות חברתיות, מנועי חיפוש, רשימות דיוור ועוד. היתרונות של שיווק באינטרנט הם רבים: ראשית, אין מרחב גיאוגרפי מסוים, אנחנו יכולים לעבוד עם חברות בינלאומיות ואנחנו יכולים לשווק את המוצרים שלנו בכל העולם ללא שום בעיה, שנית, אנחנו יכולים למקד את האנשים להם אנחנו רוצים לשווק את המוצרים, אנחנו יכולים לסנן אנשים שאינם רלוונטיים עבורנו ולשווק רק בקרב קבוצות וקהילות שירצו לרכוש את המוצרים שלנו, שלישית, אנחנו נהנים משורה ארוכה של כלים לקידום מוצרים, כלים לפרסום ושיווק, וכן כלים שיכולים לבצע אופטימיזציה לתהליכי השיווק, כולל ניתוח תהליכים ויצירת דו"חות שיכולים לעזור לנו בניהול התהליך בצורה חכמה ויעילה.

יתרון בולט נוסף, התהליך יכול לפעול בכל עת, בכל שלב, גם בלי שאנחנו נעשה משהו. אנחנו יכולים לייצר קמפיינים ולעלות אותם לרשת, לתת להם לקרות ולחזור אחרי כמה זמן ולראות תוצאות. אנחנו לא צריכים לעבוד בפועל כל הזמן.

איך עושים את זה נכון

הכלל החשוב ביותר בשיווק רשתי, צריך להתייחס לעבודה ברצינות רבה. גם אם מדובר בעבודה שהיא לא מקור הכנסה עיקרי, עלינו להתייחס עליה ככזאת. אם אנחנו לא נדע להתייחס אליה בצורה רצינית, אם לא נהיה ממושמעים ונהיה מוכנים ללמוד את התחום ולעבוד קשה, אז סביר להניח שלא נצליח.

כלל נוסף חשוב, יש לעבוד על פי תוכנית עבודה מסוגרת, חשוב לקבוע מאפיינים לתהליך העבודה, להבין את המטרות והיעדים שלנו, לדעת כמה אנשים אנחנו רוצים לגייס, אילו מוצרים אנחנו רוצים לשווק, מול מי אנחנו רוצים לעבוד. לעשות הכל בצורה מסודרת, מאורגנת, ועם זאת, גם מציאותית. כלומר, לא לחשוב במונחים לא רלוונטיים ולא מציאותיים.

צריך לזכור, מדובר בתהליך ארוך, לא פשוט, גם אם אנחנו שומעים על אנשים שהרוויחו מיליונים, עדיין הם לא עשו את זה ביום אחד, אלא בתקופת זמן מסוימת. שיווק רשתי זה מרתון, זה לא מרוץ למרחק קצר.

עם מי אנחנו נרצה לעבוד

כאמור, שיווק רשתי הוא תחום שאנחנו אמורים לעבוד בו עם אנשים, בין אם כאלה שעובדים תחתנו ובין עם חברות שונות. חשוב מאוד, שאנחנו נבחר את האנשים הנכונים לעבוד איתם. אנשים עם רקע שיווקי מסוים או לפחות אנשים שרוצים ללמוד את הנושא, חשוב שאנחנו נעבוד עם אנשים שיכולים להכשיר גם אנשים אחרים. ככל שנבנה רשת יותר רחבה של משווקים ומפיצים, יהיה לנו הרבה יותר קל לעשות את העבודה שלנו, יהיה לנו הרבה יותר להרוויח.

גם כשאנחנו בוחרים חברות שונות לעבוד איתן, חשוב שאנחנו נבחר בכאלה שאנחנו מאמינים במוצרים שלהן, בחברות עם צוות מקצועי, מסודר ואמין, שאנחנו יכולים לסמוך עליו.

סיכום

שיווק רשתי הוא תהליך לא פשוט, אך אם לומדים אותו בצורה נכונה, אנחנו יכולים בהחלט להצליח בו, אנחנו בהחלט יכולים לייצר לעצמנו מקור הכנסה נוסף ואפילו עקרי.

Picture of איתן יריב

איתן יריב

משווק בדיגיטל מזה 20 שנה. מתמחה בעסקי B2C לרבות בנייה ויישום אסטרטגיות שיווק דיגיטלי בהתאמה אישית. קידום אתרים, פרסום ואופטימיזציה של יחסי המרה..

אוהבים? לחיצה אחת ועזרתם לחבר

רוצה לקרוא עוד בנושא?

עוד יכול לעניין אותך...

לא לעצור!

יש עוד כל-כך הרבה ללמוד...

רוצה ללמוד איך אנשים
מרוויחים כסף מהצד באמצעות שיווק שותפים?

שייוק שותפים, היתרונות

הרבה אנשים נהנים מיתרונות שיווק השותפים מאז שנות התשעים.  זו נחשבת לשיטה יעילה להכנסה פסיבית נוספת באינטרנט, במינימום השקעה ומקסימום תוצאות. אמנם אנו יודעים מהו

תמונה של מישהו בודק מה השעה

כמה זמן באמת משווקי שותפים עובדים ?

  אחת האגדות שנשמעות לא פעם כלפי אנשים אשר עובדים מהבית ובפרט כאלה שעובדים בתחומים שונים באינטרנט, היא שהם עובדים מעט זמן, ובוודאי פחות שעות