עבודה מהבית – איך עושים את זה? (בעידן אליו אנחנו נכנסים ואחריו)

אחד השינויים המשמעותיים שיצר האינטרנט הוא מעבר מעבודות מסורתיות במשרד לעבודה בבית ופתיחת מקצועות רבים לעבודה בתנאים ביתיים. היום יותר מתמיד אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של עובדים אשר ויתרו על עבודה במשרד כשכירים לטובת עבודה בבית כעצמאים לכל דבר. מגמה זה הולכת וגדלה בכל עת, וההנחה היא שעם הזמן יותר ויותר אנשים יעברו לעבוד בבית, הן בתור עצמאים והן בתור שכירים.

עבודה מהבית בעידן הנוכחי והמאתגר

החל ממרץ 2020, ישראלים רבים אולצו לצאת לחל"ת, עצמאים, נותרו ללא עבודה וכאשר מקום העבודה כבר אינו נחשב ל"חיוני", לא ברור לרבים מאיתנו מה יעלה בגורל העסק גם לאחר שהמצב יחזור לקדמותו אם אכן כך יקרה. ישנו צפי של משרד האוצר, שמתוך המיליונים אשר מקבלים דמי אבטלה, מאות אלפים ישארו למעשה, מובטלים בסוף 2020. זו מצב חמור מאוד עבור המשק ובפעם האחרונה שזה קרה, בשנת 2013 לקח קרוב ל-5 שנים להתאושרר מהמצב. בהחלט מצב קשה ודאי, לאנשים רביםף בייחוד מבוגרים יותר, אשר הורגלו למקום עבודתם וממילא מוחלפים בשנים האחרונות על יד חברות, בצעירים, בשכר נמוך בהרבה. אם אתם קוראים את השורות האלו ומתאימים לתיאור, יש מצב בהחלט שכדאי להערך, כבר עכשיו ליום שאחרי.

בנוסף, יש את העניין של שביעות הרצון.
האם ידעתם שרוב הישראלים אומנם מרוצים ממקום העבודה שלהם, בהשוואה למדינות העולם אך רק חציים מרוצים מהשכר ומאמינים שהם מקבלים תמורה הולמת על השקעתם?

בישראל אנחנו עובדים את מספר השעות הגדול ביותר בעולם המערבי, ומקבלים שכר שהוא בין הנמוכים בOECD

שעות העבדוה ויוקר המחיה מייצרים שחיקה מנטלית שלפעמים מונעת מאיתנו לראות
מהי הדרך הנכונה עבורנו. מהן הפעולות הפשוטות שנוכל לבצע כבר עכשיו בשביל לשנות את התמונה

מהם היתרונות של העבודה מהבית?

על פניו, עבודה בבית היא הדבר הכי פשוט והכי נוח שיש. אנחנו לא צריכים לצאת בבוקר למשרד, אנחנו לא צריכים לעמוד בפקקים או להידחס בתחבורה ציבורית, אנחנו קובעים בעצמנו את לו"ז העבודה שלנו, אנחנו יכולים לעבוד מכל מקום, מכל חדר ואנחנו אפילו לא חייבים להיות בבית עצמו, אנחנו יכולים לשבת בבית קפה או בכל מקום אחר שיש בו סביבה נוחה לעבודה, אנחנו יכולים לעבוד בתנאים שלנו, בשעות שלנו, כמו כן, אנחנו יכולים לעבוד הן עם לקוחות ישראליים והן עם לקוחות בינלאומיים ללא שום בעיה. ואסור לשכוח עוד, שבמובן מסוים הקשר עם המשפחה הופך להיות חזק יותר. במקום לחזור מהמשרד בערב כשהילדים כבר הולכים לישון, הרי שאנחנו יכולים לראות אותם במהלך היום.

חשוב להבהיר, לא רק עצמאים עובדים מהבית אלא גם שכירים. ישנם מעסיקים שמעדיפים לתת לעובדים שלהם אופציה לעבוד מהבית, כך הם מקלים עליהם, חוסכים להם את הנסיעות, וגם מאפשרים לבלות יותר זמן עם המשפחה. צריך לומר שחלק גדול מהעבודות אשר מתבצעות מהבית, הן בתנאי פרילנס.

דגשים לאנשים שמחפשים לעשות כסף מהבית

לפני שאנחנו נספק מספר רעיונות לעבודה מהבית, נספק לכם שורה של טיפים כיצד עובדים מהבית בצורה נכונה:

לוח זמנים מדויק – אחת הבעיות הגדולות איתן מתמודדים מי שבוחר לעבוד מהבית, זה הקושי לייצר לעצמו לוח זמנים מסודרים. מאחר ואנחנו עובדים בבית, אז אנחנו לא מרגישים מחויבים לזמנים ספציפיים. לכן הדבר הכי חשוב הוא לקבוע לוח זמנים מוגדר, מתי מתחילים לעבוד, מתי מסיימים, מתי לוקחים הפסקות וכדומה. רק כך אפשר לעמוד ביעדים ובמטרות בצורה ברורה.

סביבת עבודה מיטבית

על מנת שהתהליך יתבצע בצורה טובה ויעילה, יש ליצור סביבת עבודה נוחה. זה אומר, מקום בו אנחנו יושבים לעבוד ואף אחד לא יכול להפריע לנו, כמה שפחות הסחות דעת כמו אינטרנט, טלוויזיה, מוזיקה (אם זה מפריע), כמה שפחות רעש. חשוב שאנחנו נדע לספק לעצמנו מקום נוח לישיבה, מקום מואר, מקום שנוכל לעבוד בו בצורה נוחה וטובה.

ביגוד

אומנם אנחנו עובדים מהבית, אך חשוב מאוד שאנחנו נרגיש כאילו אנחנו במקום עבודה, לכן מומלץ להתקלח בבוקר, להחליף בגדים, ובכלל ליצור לעצמנו תחושה שאנחנו נמצאים במשרד. בסופו של דבר, הבית שלנו הוא המשרד שלנו.

חברים ומשפחה

חברים ומשפחה – נכון שיש לנו יותר זמן להיות עם בני המשפחה אך חשוב שנעשה איתם תיאום ציפיות מוקדם, כמו עם חברים שלנו, זה אומר שזמן עבודה אמור להיות מיועד לכך ולא לדברים אחרים.

למי מתאים לעבוד מהבית?

ברמת העיקרון זה יכול להתאים לאנשים עם מאפיינים מסוימים. למשל, אנשים שמחפשים מקור הכנסה נוסף, אנשים שמחפשים קריירה חדשה או כאלה שלא מוצאים עבודה ומחפשים שיהיה להם מקור הכנסה מסוים עד שימצאו משהו, כמו כן זה יכול להתאים לסטודנטים שאינם יכולים להתחייב על עבודה קבועה, גברים או נשים שלא מעוניינים להפסיד זמן בגידול הילדים, אנשים בפנסיה שמחפשים עוד מקור הכנסה מלבד דמי הפנסיה או ביטוח לאומי וקבוצות נוספות של אנשים שפשוט משתלם להם לעבוד מהבית מסיבות שונות.

דוגמאות לעבודה מהבית

קורסים

אם אתם מתמחים במשהו, מוזיקה, ציור, בישול, מתמטיקה כל דבר, אתם יכולים להעביר קורסים מהבית. בין אם זה דרך האינטרנט ובין אם זה באופן ישיר, פרונטאלי לתלמידים בכל הגילאים, על פי התאמה.

כתיבה

יש לכם כישרון כתיבה? אתם יכולים לנצל את זה לצורך עבודה עבור חברות קידום אתרים, כלי תקשורת, מוסדות אקדמיים, חברות עסקיות ועוד.

אירוח

בחו"ל זה מאוד נפוץ וגם בישראל זה החל להיות נפוץ עם הזמן. כל מי שיש לו חדר בדירה שהוא לא עושה בה שימוש, הרי שהוא יכול לארח בה תיירים מקומיים וכן תיירים מחו"ל.

יצירות אומנות

אתם יצירתיים? יש לכם כישרון? אתם מתמחים בתחום מסוים? אתם יכולים ליצור ולמכור את המוצרים שלכם באינטרנט או דרך ירידים ושווקים שונים.

ייעוץ

למדתם טיפול, למדתם אימון? זה הזמן שתתחילו לעזור לאנשים, תעזרו להם להתמודד עם בעיות ומצבים שונים.

לסיום צריך לומר, אפשר למצוא באינטרנט מגוון רחב של עבודות אשר ניתן לבצע מהבית, בין אם זה עבודות שאתם מבצעים דרך אתרים שונים באינטרנט, בין אם זה עבודות אשר התקשורת בהן היא באמצעות האינטרנט ובין אם זה רעיונות שונים שתוכלו למצוא ברשת ולממש אותם בעצמכם.

איתן יריב

איתן יריב

אוהבים? לחיצה אחת ועזרתם לחבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

רוצה לקרוא עוד בנושא?

עוד יכול לעניין אותך...

לא לעצור!

יש עוד כל-כך הרבה ללמוד...

רוצה ללמוד איך אנשים
מרוויחים כסף מהצד באמצעות שיווק שותפים?

10 תוכניות שיווק השותפים המובילות בחו"ל

תוכניות שיווק שותפים היא דרך נהדרת המקשרת בין משווקים שמוכרים את המוצרים או השירותים שלהם לבין הספקים המספקים אותם. תוכנית השותפים מסייעת למשווקים הללו לוודא