איך לעשות כסף מהבית ב-2022- המדריך השלם

להרוויח כסף מהבית

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים בוחרים לעבוד מהבית. חלקם עושים זאת ומסתפקים בכך (חלקם בקלות רבה) כמקור הכנסה עיקרי, ועבור חלק, זה מקור הכנסה הנוסף למקור הפרנסה העיקרי שלהם, עבורו הם יוצאים מהבית, לרוב- כשכירים. נכון לשנת 2022, כל כך הרבה ישראליםנפלטו משוק העבודה, בין אם מרצונם, כי התקופה הזו גרמה להם להבין שהם לא רוצים להשתעבד למקום העבודה שלא מספק אותם ובין אם כתוצאה מפיטורין. האם את/ה בינהם? בין אם כן ובין אם לא, כולנו מרגישים את רעידת האדמה במישור הכלכלי. רבים שמתעדכנים אחר מצב הכלכלה, במקרו, מבינים שההתאוששות של המשק תהיה איטית והדרגתית- ספגנו זעזוע רציני! אז מה אפשר לעשות על מנת להגן על עצמנו בפני העתיד? ללמוד כיצד להיות רלוונטיים ביום שאחרי!

איך מרוויחים כסף מהבית?

הסיבה שיותר ויותר אנשים יכולים להתחיל לעבוד, בקלות, מהבית היא פשוטה. יש היום מגוון עצום של אפשרויות שבעבר, פשוט לא היו קיימות. אפשרויות אלו נוצרו בצורה ישירה או עקיפה, בזכות היכולת להרוויח כסף באינטרנט!

במאמר זה אסקור בפניכם מספר דוגמאות לעבודות מהבית, חלקן כאמור קשורות באופן ישיר לעולם ההזדמנויות של עבודה מאינטרנט ואחרות באופן עקיף. למשל, כפי שאתם יכולים להשתמש ברשת בשביל למכור מוצרים שלכם, אם אין בידכם מוצרים או עסק אתם יכולים גם למכור מוצרים ושירותים של אחרים תמורת עמלה, כלומר לעסוק בתחום שיווק שותפים.

תוכנית שיווק שותפים

מדובר על תוכניות שותפים פרטיות המופעלות ישירות על ידי חברות שונות בארץ ובעולם, או תוכניות שיווק שותפים של מתווכי צד ג' לאותן חברות וההיצע הוא אדיר. לכל אחד מאיתנו ישנם תחומי עניין שונים ותתפלאו לגלות שעם קצת מזל (ואולי גם אנגלית סבירה) תוכלו להירשם עוד היום לתוכנית מסוימת אשר מעניינת אתכם ולהתחיל לשווק את המוצרים והשירותים המוצעים באותה תוכנית.

? משימה: אם כן הכינו דף ועט, ובנו טבלא עם שתי עמודות:

באחת, רשמו את כל מה שמעניין אתכם, זה יכול להיות חוגים בהם אתם משתתפים, פעילויות בשעות הפנאי ועוד. שאלו את עצמכם: מה מייחד את אורח החיים שלכם בהשוואה לאחרים?- רשמו הכל בעמודה זאת, בלי לסנן- פשוט תנו להכל לזרום ללא שיפוטיות. בעמודה השניה רשמו במה אתם טובים: זה יכול להיות משהו שאתם עובדים בו או עבדתם בו בעבר ,יכול להיות גישה לאנשים (ילדים/ נוער/ בוגרים), יעוץ בנושאים שונים ואפילו אם בינתיים זה רק לחברים!

שיווק שותפים כהכנסה נוספת מהבית
להרוויח כסף מהבית כמשווק שותפים

כיצד אנחנו נרוויח מזה? כל תוכנית מתגמלת את המשווקים, בין אם זה פר קליק, בין אם זה פר גולש שמשאיר פרטי התקשרות או פר רכישה של מוצר או שירות.

חשוב להדגיש, על מנת לפרסם ולשווק מוצרים ושירותים של חברות ועסקים אחרים, למרות שלרוב, נקבל את חומרי הפרסום מאותם עסקים, נצטרך לתכנן ולהוציא לפועל תוכניות פרסום רווחיות. דבר זה אינו קל אך גם אינו קשה במיוחד, למי שבוחר לעשות את זה נכון ולקבל ליווי ועזרה מהאנשים שכבר עשו את זה (ורצוי בגדול). אתם אולי לא תאמינו, אבל עם מאמץ קטן ואולי אנגלית סבירה תמצאו המון חברות שיציעו תוכניות אשר עשויות לעניין אתכם. מה שנשאר לכם זה ללמוד את הבסיס, ולקפוץ למים. ישנם המון צעירים אשר עוסקים בשיווק שותפים ואינם מתחרים האחד בשני, לפחות אם ירצו בכך- מוצרים, שירותים ואף חברות ענק המשווקות אותם- לא חסר. מה שנשאר זה ללמוד איפה עדיין ישנם הצעות מעניינות ולהתחיל לפעול היום על מנת להרוויח מהבית (או מכל מקום עם חיבור לאינטרנט) תוך זמן קצר.

צפייה בפרסום תמורת תשלום

אתרי PTC, (או Pay To Click) משלמים לנו כסף על צפייה בפרסומות שונות ובמקרים מסוימים גם על כך שאנחנו מזמינים חברים לצפות בפרסומות שלהם.

כיצד מרוויחים מזה? על כל פרסומת שאנחנו צופים נרוויח עמלה מסוימת, על כל חבר או גולש שאנחנו מזמינים לצפות בפרסומת והוא אכן צופה בה, נוכל לקבל אחוז מסוים. אותן חברות רוצות לייצר נפח צפייה לפרסומות ולכן הן מוכנות לשלם על כך.

מילוי סקרים

אתרי אינטרנט רבים מאפשרים לנו למלא סקרים על מוצרים ושירותים שונים ולהרוויח מכך כסף. כל זה מבלי שאנחנו צריכים להזדהות או לעשות שום דבר מעבר לכך.

מילוי סקרים כהכנסה נוספת מהבית

להרוויח כסף מהבית כממלא סקרים

כיצד אנחנו נרוויח מזה? אנחנו נרשמים באתרי סקרים ומדגמים שונים, בין אם כאלה שעובדים עם חברות עסקיות, חברות תקשורת, פוליטיקאים ועוד, מזינים את המייל שלנו וכתובת אליה אפשר לשלוח אלינו את התשלום בסוף העבודה, ואז אנחנו מתחילים למלא סקרים ומדגמים לגבי מוצרים, שירותים ורעיונות שונים.

במקרים מסוימים ישלמו לנו כבר מהסקר הראשון, במקרים אחרים ידרשו מאיתנו להגיע לכמות מסוימת בשביל לקבל תשלום. לעיתים השכר יהיה בכסף ולעיתים בתלושי שי לרכישת המוצרים של החברות אשר מזמינות את הסקרים.

כתיבת תוכן

באינטרנט "התוכן הוא המלך". בעלי עסקים, חברות, מקדמי אתרים, כולם מחפשים תכנים, בין אם מדובר על תכנים שיווקיים, אינפורמטיביים, מאמרים ארוכים או פוסטים קצרים. מי שאוהב ויודע לכתוב, יכול למצוא לא מעט עבודה בתחום.

קיימת גם אופציה של מכירת מוצרי PLR כאמצעי להכנסה מהבית, כלומר, אנחנו לא חייבים לחכות שיפנו אלינו בשביל שנכתוב תוכן כזה או אחר, אלא אנחנו יכולים לכתוב תכנים על מוצרים ושירותים שונים, ולהציע אותו לחברות ועסקים שצריכים תוכן בשביל להתקדם בגוגל. אנחנו יוצרים "פול" של מאמרים ופשוט משווקים אותם לכל המרבה במחיר או במחיר קבוע ללקוחות שונים.

עבודה מהבית בכתיבת תוכן

להרוויח כסף מהבית ככותב תוכן

כיצד אנחנו נרוויח מזה? אנחנו יכולים לשווק את עצמנו באופן עצמאי ככותבי תוכן, אנחנו יכולים גם להצטרף לחברות שמספקות תכנים עבור לקוחות שונים. אנחנו נקבע מה הסכום שאנחנו גובים, פר מילה או פר מאמר. היתרון בעבודה זו, אפשר לעסוק בכל עת ומכל מקום ולומדים להכיר עולמות תוכן שונים.  

ערוץ יוטיוב

במהלך השנים אנחנו יכולים לראות כיצד הערוץ הפופולארי ביותר לצפייה בסרטונים, מאפשר לכל מי שהוא מספיק יצירתי ומקורי לעשות כסף. כל מה שצריך זה לייצר סרטונים איכותיים, מקצועיים, משעשעים ולפרסם אותם. הרווח שמגיע למי שבוחר לייצר הכנסה מיוטיוב מגיע מהמונטיזציה (monetization), ז"א מכך שאנו נפתח את האופציה להצגת פרסומות לגולשים לפני שהסרטון שלנו מתחיל.

עבודה מהבית כבעל ערוץ ביוטיוב

להרוויח כסף מהבית כיוטיובר

כיצד אנחנו נרוויח מזה? כל סרטון שאנחנו מעלים, אנחנו יכולים לרכוש עבורו פרסום, ככל שהוא הופך ליותר יותר ויראלי, יהיו יותר אנשים שיצפו בו, וכך אנחנו יכולים לקחת את זה למקומות שונים. כפי שאנחנו יודעים, לא מעט יוטיוברים מקצועיים, הפכו להיות דמויות מוכרות אשר הצליחו דרך סרטונים ביוטיוב להשיג חוזים מקצועיים בתקשורת ובעולם הפרסום.

מכירת תמונות

דומה לסרטונים ולתכנים, גם תמונות הם מוצר מאוד פופולארי באינטרנט. אם בעבר רק צלמים מקצועיים היו יכולים לעשות כסף ממכירה של תמונות, היום כל אחד מאיתנו יכול, בהנחה כמובן והוא מקצועי ואיכותי וכן דואג לצלם דברים רלוונטיים. אנחנו יכולים ליהנות ממכירת תמונות, בזכות העובדה שיש לנו מכשירי סמארטפון עם מצלמות באיכות מאוד גבוהה ותקשורת קבועה לרשת.

להרוויח כסף מהבית ממכירת תמונות לאתרי תמונות

להרוויח כסף מהבית ממכירת תמונות לאתרי תמונות

כיצד אנחנו נרוויח מזה? מה שאנחנו צריכים לעשות זה לצלם, ולהציע את התמונות שלנו לאתרים שמוכנים לרכוש אותן. ישנם אתרים ספציפיים שעוסקים ברכישת תמונות, משלמים עבורן בין דולרים ספורים לעשרות דולרים, תלוי בסוג ואיכות התמונה. אותם אתרים כבר דואגים למכור את התמונות לכל מי שמעוניין להשתמש בהן.

מסחר ברשת

מדובר על שיטה דומה לשיטה של שיווק שותפים שהצגנו בפניכם קודם לכן. אך כאן הרעיון הוא להתחבר לאתרים גדולים, כמו אמזון, איביי ואתרי מכירות אחרים ולשווק מוצרים ספציפיים שנמכרים באתר.

להרוויח כסף מהבית כבעל חנות באתר סחר

להרוויח כסף מהבית כבעל חנות באתר סחר

כיצד אנחנו נרוויח מזה? אנחנו יכולים לקחת מוצר מסוים, לקדם אותו, ובכל פעם שמישהו ייכנס לרכוש אותו מהקישור שלנו, אנחנו נקבל על כך עמלה מסוימת. על כל מוצר מקבלים אחוז שונה של עמלה בהתאם למה שהמשווק או האתר קובעים.

כתיבת בלוג

יצירת בלוג לצורך הכנסות הוא דבר מאוד פופולארי. הרעיון הוא שאנחנו יכולים לבנות בלוג משלנו, לקדם אותו ולהשתמש בבלוג כפלטפורמה ליצירת הכנסות ממקורות שונים. חשוב להדגיש, אנחנו יכולים לבנות בלוג מבלי לשלם עליו, אך מצד שני, אנחנו כן נצטרך להשקיע כסף בבנייה, בעיצוב ובקידום שלו.

להרוויח כסף מהבית כבלוגר

להרוויח כסף מהבית כבלוגר

כיצד אנחנו נרוויח מזה? אנחנו יכולים להשתמש, כאמור, בפלטפורמות שונות בשביל להרוויח כסף מהבלוג שלנו. למשל, פרסום של חברות, מכירת מוצרים, תוכניות שותפים, ועוד.

יצירת הדרכות וקורסים

עולם האינטרנט מלא סרטוני הדרכה מסוגים שונים, קורסי אונליין בתחומים רבים ומגוונים. כל מי שמתמחה בתחום מסוים, יכול לייצר סרטון ואם יש לו זמן, כוח ויכולת אז הוא יכול גם לייצר קורס שלם דרך האינטרנט. לא מעט גולשים מעדיפים היום לצפות בהרצאות, סרטוני הדרכה או לעשות קורסים דרך האינטרנט ולא ללכת להרצאות פרונטאליות או להירשם להרצאות באקדמיה ובמוסדות אחרים, דבר שגובה מהם זמן וכסף.

להרוויח כסף מהבית כבעל קורס אינטרנטי

להרוויח כסף מהבית כבעל קורס אינטרנטי

כיצד נרוויח מזה? אנחנו יכולים ליצור הרצאה או קורס ולשווק אותם, בין אם זה אומר למכור אותם לאנשים דרך אתר, בלוג או רשתות חברתיות ובין אם זה אומר לפתוח סט של קורסים והרצאות לאנשים בתשלום.

קריאת מיילים

בשנים האחרונות נחשפנו לשיטת PTR (PAY TO READ). חברות משלמות לאתרים שונים על מנת שהם יפרסמו את המוצרים שלהם בקרב הגולשים שלהם. התפקיד שלנו הוא לקרוא את הפרסומות שמגיעים עם המיילים ולקבל מכך הכנסה. החברה מפרסמת באתר מסוים, אנחנו נרשמים לאתר, ומקבלים למייל שלו פרסומות אותן אנחנו אמורים לקרוא.

להרוויח כסף מהבית כקורא מיילים שיווקיים

להרוויח כסף מהבית כקורא מיילים שיווקיים

כיצד נרוויח מזה? על כל מייל שאנחנו פותחים, על כל פרסומת שאנחנו צופים בה, אנחנו מקבלים עמלה מסוימת.

מסחר בשוק ההון

בעבר בשביל לסחור בשוק ההון, היינו צריכים להיות ברוקרים מקצועיים, היינו צריכים לשבת בחדרי מסחר ולבצע את הפעולות השונות או להסתמך על מי שיושב שם. היום אנחנו לא צריכים את כל זה. אנחנו יכולים פשוט לסחור בשוק ההון מהבית, באופן עצמאי.

להרוויח כסף מהבית כסוחר בבורסה
להרוויח כסף מהבית כסוחר בבורסה

כל מה שעלינו לעשות, זה לפתוח חשבון באחת מחברות הסחר האלקטרוני, זה יאפשר לנו להתחבר אל תוכנת המסחר שלה, ואז נוכל להתחיל לסחור במניות, מטבעות זרים, אגרות חוב, חוזים ועוד.

כיצד נרוויח מזה? כמו שמרוויחים בהשקעות בבורסה, בוחרים השקעות שנראות לנו משתלמות, משקיעים בהן את הכסף שלנו בסבלנות, בצורה שקולה ומדודה, ומרוויחים. סחר בשוק ההון הוא דוגמא טובה לעבודה מהבית שדורשת השקעה כספית, סבלנות ולמידה, אך מצד שני, אם עובדים נכון וחכם, אפשר להפוך את המסחר למקור פרנסה עיקרי ולא צדדי.

משחק תמורת תשלום

כפי שקיימות אפשרויות לצפות בפרסומות, לקרוא מיילים או כל דבר אחר שראינו כאן, עבור תשלום מסוים, כך אנחנו יכולים גם לשחק במשחקים שונים באינטרנט תמורת תשלום. חברות שונות מציעות לנו אפשרות לשחק במשחקים שהן מפתחות, מתוך כוונה גם לשווק אותם וגם לספק להם בקרת איכות על המשחק.

להרוויח כסף מהבית כגיימר
להרוויח כסף מהבית כגיימר

כיצד נרוויח מזה? אנחנו פשוט נרשמים באתר של חברה, היא שולחת אלינו משחקים, אנחנו משחקים, ולאחר מכן רושמים משוב כנה על המשחק. ישנן חברות שגם מוכנות לשלם עמלה אם אנחנו מזמינים חברים שישחקו את המשחק ויכתבו עליו משוב משלהם.

חיסכון בכסף

אומנם השיטה לא תכניס יותר כסף, אך מי שישתמש בשיטות הנכונות לחסכון בכסף לגמרי יוכל להנות בסוף כל חודש מהרבה יותר מזומנים, כיום ישנן הרבה שיטות מוכחות איך לחסוך כסף, החל משיטת ה 50/30/20 של אליזבת ווארן שאומרת שיש לחלק את המשכורת החודשית שלנו (לאחר ניכויים) ל 50% הוצאות הכרחיות, 30% הוצאות לא הכרחיות ו 20% לחיסכון, תוכלו לקרוא עוד על היסוד ושיטת היישום של השיטה הזאת כאן.

לעומתה ישנה שיטת החיסכון של 30 הימים שאומרת שעל כל הוצאה שהיא לא הכרחית יש לשים בדיוק את סכום המוצר בקופת חיסכון ולא לרכוש את המוצר, ורק לאחר 30 ימים אם המוצר עדיין חשוב לכם ניתן יהיה לקנות אותו, תוכלו ללמוד עוד על השיטה הזאת כאן.

פיתוח אתרי אינטרנט

ללמוד את תחום בניית האתרים ולייצר הכנסה כמפתח אתרים. העבודה כרוכה בלהתחיל לבנות ללקוחות אתרים מותאמים אישית לצרכיהם (אתרי תדמית, אתר שיווקי, דפי נחיתה ועוד).

בשביל להיות מפתח אתרי אינטרנט צריך הרבה סבלנות וצריך ידע מקצועי. אך בניגוד לעבר, את הידע ניתן לרכוש דרך קורסים, הרצאות ומאמרים ברשת, לעיתים אפילו בחינם. ניתן כמובן גם להירשם לקורסים מקצועיים באקדמיה ובבתי ספר שונים.

להרוויח כסף מהבית כבונה אתרים
להרוויח כסף מהבית כבונה אתרים

כיצד נרוויח מזה? כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לייצר לעצמנו תיק עבודות, לשווק את עצמנו, ולהציע את השירותים שלנו לחברות ובעלי מקצוע שונים. רצוי להתחיל בקטן ולאט לאט להתקדם. חשוב להדגיש, להבדיל מעבודות אחרות שציינו כאן, פיתוח אתרי אינטרנט משמש כמקור פרנסה עיקרי עם שכר יחסית גבוה.

עיצוב אתרי אינטרנט, עמודי נחיתה דפי פייסבוק

דוגמא טובה כיצד האינטרנט גם יצר מקומות עבודות שלא היו קיימים קודם לכן, וגם מאפשר לעוסקים במלאכה לבצע אותה מהבית. העניין הוא, שרק מי שמתמחה בעיצוב אתרים יכול לבצע עבודות כאלה.

להרוויח כסף מהבית כמעצב אתרי אינטרנט
להרוויח כסף מהבית כמעצב אתרי אינטרנט

כיצד נרוויח מזה? אנחנו יכולים ללמוד עיצוב אתרי אינטרנט ברשת או במכללות ובתי ספר לעיצוב, לשווק את עצמנו דרך אתרים ורשתות חברתיות, ולקבל עבודות בעיצוב אתרים בתור פרילנסרים. אנחנו לא צריכים לעבוד במשרד או כל דבר דומה. הכל יכול להתבצע מהבית.

קידום אתרי אינטרנט

כל בעל עסק שמחזיק אתר אינטרנט צריך לשווק ולקדם אותו בגוגל. לשם כך הוא שוכר מקדמי אתרים מקצועיים שיבצעו עבורו את העבודה. בין אם זה אומר, לעצב את האתר בצורה נכונה, לערוך אותו כפי שגוגל מבקש, לעדכן אותו בתכנים חדשים, לפרסם תכנים שקשורים אליו בבלוגים ובאתרי תוכן מקצועיים, להחליף קישורים עם אתרים חיצוניים, פרסום של קידום ממומן בגוגל ועוד.

מדובר בעבודה שדורשת זמן וידע, ולכן גם צריך ללמוד אותה לפני כן. ניתן ללמוד את התחום ואת כל הכלים שקשורים אליו, דרך הרצאות, קורסים, מדריכים מקצועיים ועוד.

להרוויח כסף מהבית כמקדם אתרים
להרוויח כסף מהבית כמקדם אתרים

כיצד נרוויח מזה? אנחנו יכולים לפנות בצורה ישירה לאתרים מסוימים אשר נראה לנו שהקידום שלהם לא מספיק טוב ולהציע להם את השירותים שלנו, אנחנו יכולים גם לשווק את עצמנו ברשתות חברתיות ובאתרים נוספים, במטרה שיפנו אלינו.

קידום אתרים, בדרך כלל, הוא מקור פרנסה עיקרי, ברוב המקרים עובדים עם יותר מלקוח אחד, וכך אפשר לייצר בסיס הכנסה משמעותי. חשוב להדגיש, להבדיל משיווק שותפים או פרסום אחר שאנחנו מבצעים עבור לקוחות שונים, אשר כרוך גם בהוצאה כספית מצידנו, כאן כל ההוצאות הן על חשבון התקציב שהלקוח מקצה לקידום האתר שלו.

בר דגן

בר דגן

אוהבים? לחיצה אחת ועזרתם לחבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

רוצה לקרוא עוד בנושא?

עוד יכול לעניין אותך...

לא לעצור!

יש עוד כל-כך הרבה ללמוד...

רוצה ללמוד איך אנשים
מרוויחים כסף מהצד באמצעות שיווק שותפים?

שיווק שותפים עם אמזון

שיווק שותפים עם אמזון

Amazon, אחת החברות הגדולות בעולם מחלקת כסף לשותפים. עם בסיס לקוחות נאמן כל כך למותג, אי אפשר לטעות כחוברים לתוכנית הזו. הכל כאן.